Jei atsivertėte šią puslapį, turbūt manote, kad šiek tiek trūksta informacijos kas per velnias yra tas “koučingas”. Neslėpsime – tai yra sunkiai apibūdinamas mokslas, menas arba sritis, tačiau pasistengsime operatyviai bei trumpai jį apibrėžti. Savaip ir visiems suprantamais žodžiais. Pasinerkite į naują sritį ir atraskite, kuo koučingas galėtų būti naudingas Jums.

Tokiam koučingui, kuris yra dabar – ne daugiau kaip 30 metų. Patys koučingo specialistai vis dar grynina koučingo sąvoką, nes jų praktika nuolat tobulėja. Koučingo “tėvu” laikomas John Whitmore, o daugelis koučingo tiesų surašyta jo knygoje “Coaching for Performance (GROWing People, Performance and People) .

Yra daug apibūdinimų, kas yra koučingas. Vienas iš jų yra labai paprastas: “Koučingas tiesiog padeda įvykiams vykti.”

Koučingo “krikštatėviu” tituluojamas Seras John’as Whitmore’as šį procesą apibūdinęs taip:
“Koučingas padeda atskleisti žmogaus potencialą, siekiant maksimalių veiklos rezultatų. Taikant koučingą žmogui padedama mokytis, bet jis nėra mokomas.”

Kam jis skirtas? Koučingas yra tiems, kurie trokšta suprasti aplink juos vykstančius pokyčius, atpažinti ir nustatyti, kurie iš pokyčių yra patys geriausi, bei tiems, kurie nori pažinti koučingą, jo filosofiją ir jo instrumentus.

Goal?Kokio rezultato galima tikėtis? Koučingo pokalbio metu pasižiūrimė į viską tarsi iš šono, pradedame mąstyti plačiau, objektyviau ir žymiai giliau. Yra sakoma, kad  “tiesa slypi kažkur anapus”, taip gyvenimiškomis situacijomis tiesa glūdi pakankamai giliai. Koučingo specialistas padeda pažvelgi giliau į mūsų požiūrius, nuostatas, suvokimą, mus ribojančius veiksnius. Geriau suvokus viduje glūdinčius resursus bei idėjas bei pradėjus mažais žingsneliais veikti gerėja gyvenimo kokybė!

Jei koučingas sudomino ir norite sužinoti dar daugiau, mes žinoma turime dar daugiau informacijos, kuri glūdi čia:

Koučingas padeda:

 • suprasti savo tikruosius tikslus;
 • atrasti lengviausius kelius juos pasiekti;
 • lengvai priimti gyvenimo teikiamus pokyčius;
 • išnaudoti galimybes;
 • santykiuose su šeimos nariais;
 • santykiuose su pačiu Savimi;
 • padeda pamatyti, kad visus norimus sužinoti atsakymus Jūs jau turite, tad belieka geriau suprasti jų esmę ir pradėti visa tai taikyti praktiškai.

tai yra tik keletas iš sričių, kur taikomas koučingas.

Kokios būna koučingo sesijos?
Koučingo sesijos būna labai įvairios. Grupinių bei individualių koučingo sesijų metu dažniausiai kalbame apie:”]

 • Asmeninį efektyvumas (laiko bei streso valdymas, sprendimų priėmimą, santykiai su pačiu savimi, motyvaciją);
 • Pasirinkimą (tikslų, karjeros, gyvenimo kelio);
 • Pokyčius (drąsa juos priimti, keistis, priimti naujas galimybes, būti savimi);
 • Komandinį darbą (grupinės koučingo sesijos motyvacijos, efektyvaus bendravimo, susitelkimo į tiklus temomis).
Kas yra koučingo specialistas?
Koučingo specialistas – ICF sergifikuotą koučingo specialistų ruošimo programą baigęs bei individualia ar grupine veikla besiverčiantis asmuo.
ICF akredituotas koučingo specialistas laikosi savo profesijos etikos kodekso ir standartų, jis taip turi atitikti 11 kompetencijų. Koučeris su klientu moka būti ,,čia ir dabar”,  moka atsisieti nuo savo minčių ir įsiklausyti į klientą taip, kad išgirstų ne tik žodžiais perteiktą, išsakytą informaciją, bet ir tai, kas slypi tarp eilučių, balso intonacijoje, kvėpavime, veido išraiškoje, akių spindėjime, žvilgsnyje bei koučingo procese vyraujančioje energijoje.
Išgirsta informacija tampa tokių klausimų pamatu, kurie didina kliento supratimą apie save ir su juo susietus mikro bei makro pasaulio reiškinius. Geri klausimai trumpam išveda klientą iš komforto zonos ir skatina jį mąstyti neįprastai ir nepaprastai kūrybingai, skatina jį sugalvoti produktyvius sprendimus, surasti savo tiesas, savo atskymus.
Tyla proceso metu yra – efektyvaus koučingo požymis. Toje tyloje vyksta vidinis kliento darbas.

Baltijos koučingo centro mokymai, o tiksliau – grupinės koučingo sesijos, yra tai, kuo dalinamės praktiškai parodant, kad išmokti yra paprasta, nes viskas visada yra šalia Jūsų. Belieka tik apsižvalgyti, išbandyti ir sovokti, kad galite žymiai daugiau nei iki šiol.

Čia dar viena video iliustracija, kaip vyksta koučingo procesas:

Sėkmės toliau tyrinėjant koučingą.
BKC komanda